5. čakra - Vissudhi 1. prosinec 2018

Jednodenní seminář ze sedmidílného cyklu propojení jógy a psychologických charakterových struktur

Téma: 5. čakra a psychopatická charakterová struktura – Komunikace, Kreativita, Naslouchání, Rezonance, Sebevyjádření, Sebeprosazení, Sebevědomí

Element: éter

Umístění: mezi krční jamkou a ohryzkem

 

Pátá čakra je centrem vyjadřovacích schopností, komunikace a inspirace. Propojuje naše myšlení s cítěním (4. a 6. čakru). Umožňuje nám sebevyjádření v tvořivosti, ať už malováním, zpěvem, hudbou nebo psaním. S tím je spojeno projevení vlastní cesty, vlastních názorů, myšlenek a pocitů, což vyžaduje nezávislost, sebevědomí a důvěru ve vlastní intuici. Přes krční čakru vyjadřujeme vše – smích, pláč, pocity radosti, strachu, vzteku, lásky, přání, myšlení, myšlenky, názory a vnímání našeho světa. Rozvíjíme ji během celého dětství tím, že se učíme mluvit, říkat si, co potřebujeme, cítíme a chceme. Anebo se učíme spíš mlčet, stydět se za svůj názor, nevyčnívat z davu. Blokace páté čakry se můžou projevovat stuhlými rameny, bolestmi hlavy, poruchami řeči (zadrhávání, koktání, červenání při mluvení…) , poruchami příjmu potravy, poruchami štítné žlázy, záněty mandlí, uší, titinusem, problémy se zuby a dásněmi.

Jógová cvičení – ásány budou zaměřeny na oblast ramen, paží, krku, krční páteře a hlavy. Naučíme se zpívat mantru Smarta Gayatrí a Amrta Pranayamu, jejichž kombinace stabilizuje emoce, uzemňuje a očišťuje naše energetická těla od starých emočních i mentálních nánosů. Bioenergetická cvičení budou zaměřená na psychopatickou složku osobnosti, abyste se poznali i z této stránky a mohli se odevzdat životnímu proudu s větší důvěrou.

  Kdy člověk v dětství rozvine psychopatickou strukturu jako převládající (ne sociopat!):
Je dobré si uvědomit, že téměř všichni máme psychopatickou složku ve své osobnosti, ať už skrytou nebo projevenou. A někdy spíš u druhých než u sebe vidíme negativní vnitřní přesvědčení jako:
"Nikdy se nesmím odevzdat. Kdybych se vzdal, zůstal bych bezmocný. Vždy si musím udržet kontrolu.”
“Všechno, čemu právě teď věřím, je pravda.”
“Nikdy se nesmím zmýlit. Kdybych se zmýlil, budu pokořen.”
“Musím učinit ostatní, aby byli na mě závislí, protože pak je můžu mít pod kontrolou a dostanu od nich, co potřebuji.”

Téma moci, používání lží, manipulací, pomlouvání, taktizování, necitlivost, potřeba silných stimulů, pocity prázdnoty, nedostatek sebereflexe… v naprostém kontrastu s vrozenou potřebou blízkosti, důvěry a lásky, která byla zrazena a zraněna v dětství.

Po rozvinutí empatie a soucitu jsou úkoly vyššího já psychopata: Skvělí vůdci a manažeři, kteří dokážou spojit různé lidi pro jeden cíl, inspirují ostatní, aby dokončili započaté věci a viděli svou jedinečnost bez soutěživosti a izolace, skuteční dobrodruzi a pionýři, kteří projdou neznámé cesty jako první, opravdoví hledači pravdy s pokorou, upřímností, loajalitou a integritou.

 

Datum: 1. prosinec 2018

Čas: 9.00 – 17.00, s přestávkou na oběd

Místo: Rezidence Klánovice, Lovčická 974, Praha 9 – Klánovice

Cena: 1200,–

Co sebou: podložka na cvičení, deka, pohodlné oblečení, případně pero a papír na poznámky

Přihlášky zde