Meditace v každodenním životě 23.-25. června 2015

Jeff Oliver z Austrálie praktikuje buddhistické meditace více než 17 let, jeho styl je uvolněný, přirozený a velmi praktický. Učí nás , abychom udrželi bdělou pozornost v každodenním životě, ve kterém se můžeme nejvíce naučit ze situací, kterými procházíme a z našich postojů vůči nim. V roce 1993 přijal mnišské roucho a věnoval se meditační praxi pod vedením Chanmyay Sayadaw U Janaky v rouchu po osm let. Pořádá kurzy meditace po celém světě, zejména v Austrálii, Thajsku, Malaysii, Jižní Africe a v Turecku.Kurz Meditace v každodenním životě je jedinečná příležitost, jak se naučit a praktikovat uvědomování, moudrost a nepodmíněnou lásku v běžném životě. Kurz je otevřený a přístupný všem, není nutné zůčastnit se každé lekce, záleží na vašich možnostech. Můžete přijít i odejít jak potřebujete, začátek a konec lekce jsou pouze doporučení. Můžete se zastavit na 5 minut nebo pobýt celou lekci.
Překlad z anglického jazyka zajištěn.
Příspěvek na kurz: doporučeno 100 – 200,– Kč /lekce
Místo: Mateřská školka Klánovice, V Žáčku 219


Ráno od 6.30 – 8.30 pijeme čaj, cvičíme, sedíme v tichu a povídáme o uvědomění, životní moudrosti a lásce. Pak všímavě sníme snídani, kterou si přineseme a můžeme se o ni případně podělit i s ostatními.

Večer od 18.30 – 20.30 je pro všechny, kteří přišli ráno a chtějí sdílet, jak se jim dařilo využít instrukce během dne a i pro ty, co ráno nebyli. Možnost sdílené večeře (vlastní).