Individuální práce

somatická jóga

Na kurzu somatické jógy se budeme učit ásány (jógové pozice), jednoduché cviky i jejich dynamickou kombinaci ve spojení s dechem a vědomou pozorností tak, abychom měli zdravou páteř a posílené a pružné svaly. Naučíme se dechové techniky, relaxace a všímavé vedení dechu a energie do různých částí těla. Cvičíme s pomůckami (bločky, cihličky, pásky) kvůli jejich rehabilitačnímu účinku a kompenzaci tělesných omezení. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

 

Jógová terapie

Kurz je určen pro jogíny se zraněním, nemocí nebo pokročilejším věkem, kdy se už neženeme za výkonem, ale je pro nás důležitá rehabilitace, regenerace a prožitek.

 
 
 

trauma - senzitivní jóga (TSJ)

Základem jsou prvky hatha jógy se zaměřením na pociťovaný smysl v těle, podle kterého je prováděna volba pohybu. To umožňuje účastníkům TSJ obnovit propojení mysli, těla a dechu a kultivovat schopnost jednání podle vlastních pocitů a voleb, schopnost, jež bývá vlivem prožitého traumatu snížena. TSJ je vhodná pro lidi, kteří prošli vysokou stresovou zátěží nebo zažili nějaké trauma (sexuální zneužití, domácí násilí, nehody, těžkou nemoc, katastrofy, válečné zkušenosti…) a trpí posttraumatickou stresovou poruchou, úzkostí, depresemi, flashbacky apod. Nenásilným způsobem je vytváří pozitivní vztah k tělu a schopnost v těle být vědomě.

více informací:

 

biodynamicka body-terapie

Biodynamická body-terapie, je psychoterapeutický směr, který vychází z jednoty a vzájemné provázanosti těla a duše a při terapeutickém ovlivňování psychických a psychosomatických problémů využívá nejen slovo, ale také tělesné prožívání a naši schopnost prožívat a vyjadřovat věci na tělesné rovině. Vychází přitom např. i z konceptu tělesné paměti a tělesných korelátů našich povahových vlastností. Intervence, které body-psychoterapeut v rámci terapie využívá, v sobě mohou a nemusí zahrnovat i tělesný dotek. Mezi psychoterapeutické techniky patří například metoda „horké židle“, focusing, biorelease monolog a mnoho dalších.

 

biodynamicka masáž

Tyto masáže vycházejí z poznatků, že opakované stresy a nevyřešené problémy jsou příčinou zvýšeného napětí v určitých svalových skupinách. Způsobují tvrdnutí pojivové tkáně, otoky, zkracování svalů apod. a blokují fyziologické dýchání, a tím i proudění energie. Projevy takovýchto bloků jsou různé - od špatného držení těla přes chronické bolesti, oslabení imunitního systému, k pocitům úzkosti, apod. Masáže podpoří přirozenou tělesnou cirkulaci, zaktivují seberegenerační schopnosti a harmonii. Při masáži se využívá stetoskop, který snímá psychoperistaltiku a podle něj (nejen) lze poznat, kde jsou bloky a jak dlouho potřebují ošetřovat. 

 

Ceník

60 min
90 min

700 Kč

1000 Kč

V případě zrušení lekce se účtuje poplatek 500,-. Při zrušení lekce

24 hodin a méně před domluveným termínem se účtuje plná cena.

 
Masážní stůl

terapeutické 

prostory

Weissova 1985

Praha-Újezd nad Lesy

autem  

bezplatné parkování na místě 

MHD 

vlakem z Masarykova/ Hlavního nádraží do Klánovic 23 min. - dále autobusem na zastávku Sudějovicka 5 min a pěšky 10 min

SANTEA

Ymca - Na Poříčí 12

Praha 1

Úterky 8 - 14 hod

731 523 576

Petra Plašilová - petra.plas17@gmail.com - 731 523 576

©2020 by SomaYoga. Proudly created with Wix.com

Website%20header%20cropped_edited.png
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now