top of page

profesní životopis

 

Moje cesta vlastně začala v roce 1995 na dětském hematologickém oddělení v roli rodiče. Během dalších patnácti letech jsem se na odděleních hematologie a onkologie učila žít v přítomném okamžiku, odevzdávat kontrolu nad životem, vzdávat se snů a vlastních představ o životě, přijímat bolest a smrt. Ve dvaceti třech letech se do toho člověku moc nechce, nicméně dnes můžu žasnout nad každodenní moudrostí vesmíru.

DSC_1404_edited_edited.png

o mně

A teď ten profesní životopis 😊:

V roce 2000 jsem do svého života pozvala učitele jógy a meditace. Do té doby jsem dělala meditační pokusy sama podle kazet Eduarda Tomáše a jógu jsem cvičila jako Husákovo dítě podle jediné dostupné knížky Hatha jóga (někdo možná pamatuje, taková oranžová). Měla jsem štěstí na inspirativní a laskavé bytosti, jako je Marcela Mikešová, Ganesh Mohan a Günter Niessen (Svastha yoga), David Emerson (Trauma-senzitivní jóga), A.G. a Indra Mohanovi a mnoho dalších osobností jógy, kteří spojují zdravotní a rehabilitační účinky jógy s psychologickými aspekty a vnímají člověka holisticky. Zároveň jsem začala s prvními pokusy s buddhistickými meditacemi vipassana a mettá (vhledu a milující laskavosti). Po několika letech meditací mě Bhante Sujiva provedl meditací smrti, v jejíž dimenzích jsem strávila asi týden a další 2 týdny se vracela zpět do této reality. Dalo by se možná s určitou nadsázkou říct, že smrt už je pro mě lépe pochopitelná a uchopitelná :-).

Po určité době jsem začala zjišťovat, že ne všechno se dá rozcvičit a vymeditovat. Chybělo mi něco mezi, a tak jsem se dostala k energetickému léčení, body-psychoterapii a biodynamickým masážím. Absolvovala jsem pětiletý výcvik biodynamické body-psychoterapie s Elim Weidenfieldem, který je doposud mým supervizorem, a Květou Paluškovou, dvěma matadory v této oblasti. Jsem jim nesmírně vděčná za jejich učení a vhledy do vnitřních dynamických sil člověka, poznávání charakterové struktury a čtení těla, vzorců chování, důležitosti vědomého doteku a léčení traumatu. Trauma a práce s ním se nakonec stala hlavní náplní mé práce. A někdy během let jsem přeložila pár knížek k tématu vydaných ve vydavatelství Maitrea. V současné době mě zajímá Continuum Movement, kde se propojením zvuku, dechu a pohybu člověk může dostat do kontaktu s prapůvodními silami, které tvoří tento svět. 

terapie & biodynamika

DSC_1375uprav.jpeg

absolvované výcviky

2002

Cvičitel jógy 2. třídy

2008 - 2010

Výcvik hlubinné abreaktivní psychoterapie, energetické léčení (International Network of Energetic Healing)

2008 - 2013

Biodynamická body-psychoterapie (European School for Biodynamic Psychology, Eli Weidenfield a Květa Palušková, Mona Lisa Boysen, Gerda Boysen

2013 - 2015

Svastha Yoga Therapy (G. Mohan a G. Niessen, 7 modulů zaměřených na fyzické a psychické problémy, certifiace Yoga Allianz)

2015 - 2017

Deep Draining - biodynamické masáže, K. Palušková

2015 - 2018

Trauma Sensitive Yoga Therapy, David Emerson, Trauma Centrum Boston, USA

2018

Yogic Mindfulness, A. G. Mohan a Indra Mohan

2019 - 2021

Continuum Movement, Sylvain Méret

 

2023 - 2025, Transitions - výcvik praxe integrace porodní a prenatální dynamiky, Jullian Gustavston

2023 - 2024 - Krmení démonů - stará tibetská technika pro zpracování negativních stavů - skutečná péče o naše termné stránky a jejich vyživení nám může pomoci získat pozitivní potenciál, který v nich dřímá

pon Charlotte Rotterdam a Pieter Oösthuizen  

překladatelství

Mám ráda vůni knížek a jsem vášnivý čtenář. Překládat pro mě znamená odpočinek a vítanou změnu v práci s lidmi, kdy se v tichu setkávám při šálku kávy se slovy a myšlenkami autora. Měla jsem štěstí, že jsem si tyto knihy mohla k překladu vybrat, protože se týkají mé práce a byla by škoda je na českém trhu nemít. Velký vděk patří vydavatelství Maitrea, které bylo ochotné je vydat a uvést na trh. 

překlady
bottom of page